Duyurular

...

ERASMUS+ ÖĞRENİM/STAJ/DOKTORA VE STAJ KONSORSİYUM BAŞVURULARI - YABANCI DİL SINAV SONUÇLARI

ERASMUS+ ÖĞRENİM/STAJ/DOKTORA VE STAJ KONSORSİYUM BAŞVURULARI - YABANCI DİL SINAV SONUÇLARI

Sevgili öğrenciler

Erasmus+ Öğrenim/Staj/Doktora ve Staj Konsorsiyum başvuru sahipleri için yapılan Yabancı Dil Sınavlarının sonuçları aşağıda verilmiştir.

İngilizce sınav sonuçları için tıklayınız.

Almanca sınav sonuçları için tıklayınız.

Fransızca sınav sonuçları için tıklayınız.

Lütfen sınav sonuçlarını incelerken başvuru yaptığınız hareketlilik türüne, bölüm ve ilgili eğitim kademesine dikkat ediniz.

Erasmus Dil Sınavı Limitleri         

 

Öğrenim

Staj

İngiliz Dili Eğitimi

90

90

Alman Dili Eğitimi

70

70

Fransız Dili Eğitimi

70

70

Yüksek Lisans/Doktora

70

60

Lisans 

65

60

Lisans(BESYO, Konservatuvar, Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe Eğitimi, Tekstil ve Moda Tasarım, İlahiyat)

60

50

Ön Lisans

60

50

 

*** 6 Şubat 2023 deprem felaketine bağlı +10 puan uygulaması ve ilave hibe desteği ile ilgili ikamet ve akrabalık belgesi – ÖNEMLİ!

Dil barajını geçen ve aşağıda belirtilen kategoriler için belge teslimi yapmak isteyen öğrencilerin belgeleri 28.04.2023 tarihine kadar erasmus@cu.edu.tr  adresine PDF olarak göndermeleri gerekmektedir.

1)         +10 puan uygulanması gereken öğrenciler: kendileri veya birinci/ikinci derece yakınları Adana’da veya Ulusal Ajans tarafından 08.03.2023 tarihinde yayınlanan ilgili belgede yer alan diğer illerde (Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ) ile Sivas’ın Gürün ilçesinde ikamet etmekte olanlar.  

İstenecek belge: bunu kanıtlayan ikamet belgesi)

2)         İlave hibe desteği verilebilecek öğrenciler:  kendileri veya 1. Derece yakınları Adana ya da ilgili belgede sayılan diğer illerde (Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ) ile Sivas’ın Gürün ilçesinde ikamet etmekte olup AFAD’dan afetzede yardımı alanlar.

İstenecek kanıtlayıcı belge:  afetzede yardım belgesi, banka dekontu vs)